17.10.2014 00:00 Wiek: 4 yrs
Kategoria: ITL

Zapraszamy na spotkanie z Prof. Pablo Mendes de Leon ekspertem od międzynarodowego prawa lotniczego - 22 października

Prof. dr Pablo Mendes de Leon jest światowej sławy autorytetem w zakresie międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego. Do Warszawy przyjeżdża z okazji 85-lecia Konwencji Warszawskiej (Konwencja w sprawie ujednolicenia niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego, podpisana w Warszawie dnia 12 października 1929 r.) na zaproszenie Instytutu Transportu Lotniczego Uczelni Łazarskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Polski Klub Lotniczy (PLK).


PKL cyklicznie organizuje spotkania i konferencje, które promują sprawy najbardziej interesujące dla jej członków i zaprasza jako prelegentów i prezenterów najsławniejsze nazwiska i autorytety w branży lotniczej. Do klubu należą reprezentanci przewoźników lotniczych, portów, agencji zarządzania ruchem powietrznym, władz lotniczych, organów administracji państwowej, komisji sejmowych, firm doradczych, reasekuracyjnych, instytutów turystyki, środowiska akademickiego, naukowego czy prawniczego.

Pablo Mendes de Leon, profesor międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego. Jest dyrektorem Międzynarodowego Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego na Uniwersytecie Leiden, jednego z wiodących w świecie naukowych ośrodków badawczych i szkoleniowych, specjalizujących się w prawnych i politycznych aspektach lotnictwa i astronautyki. Jest także członkiem wielu organizacji zajmujących się praktycznym zastosowaniem prawa lotniczego, np. przewodniczy Europejskiemu Stowarzyszeniu Prawa Lotniczego. Jest wykładowcą na Narodowym Uniwersytecie Singapurskim i Uniwersytecie w Bordeaux we Francji, biegłym Sądu Rejonowego w Haarlem w Holandii, Członkiem Tytularnym Akademii Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Tuluzie we Francji, członkiem Departamentu Międzynarodowego w IATA, członkiem Zarządu wydawnictw Air and Space. Law, Journal of Air Law and Commerce oraz włoskiego ANIA Insurance Newsletter. Opublikował dużą ilość prac dotyczących konkretnych zagadnień prawa lotniczego i jego zastosowania.

UWAGA.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Dla studentów Uczelni Łazarskiego wstęp wolny.

Prosimy o potwierdzenie obecności na m.leciejewicz@lazarski.edu.pl

 

Dodatkowe informacje: dr Anna Konert dyrektor Instytutu Transportu Lotniczego Uczelni Łazarskiego tel.: +48 513 037 949 e-mail: a.konert@pkl.org.pl